Kohtla-Järve Linnavolikogu Arengu- ja Majanduskomisjoni 27. märtsi 2026. a. koosoleku kokkuvõte

Linnavolikogu Arengu- ja Majanduskomisjoni koosolek toimus Kohtla-Järve Spordikeskuse spordihoones (Järveküla tee 44). Koosolekut juhatas Ivetta Sakkart ning protokollis Kamilla Zugunova.

Enne koosoleku algust tutvusid komisjoni liikmed ja külalised Wiru Spordikeskuse(Järveküla tee 41)jaSpordihoone (Järveküla tee 44)ruumidega. Spordikeskuse direktor Ilona Maharramova tutvustas hoonet ning andis ülevaate spordikeskuse arengutest.

Põhjalikult käsitleti spordilinnaku projekti II etappi, mille raames planeeritakse käesoleval aastal linna jäähalli ette uus suur parkla 150 sõiduautole ja viiele suurele bussile. Lisaks saab jäähall kaasaegse ventilatsioonisüsteemiProjekt on rahastatud Euroopa regional arengufondist. Projekti kogumaksumus on 1 508 779 eurot, millest toetuse suurus on 1 043 009 eurot. Antud projekti eesmärk on ajakohastada ja parendada olemasolevaid spordirajatisi, keskendudes piirkonna ainukelese jäähallile. Projekti tulemusena kaasajastatakse jäähalli ventilatsioonisüsteemi. Renoveeritud jäähall võib suurendada kogukonna liikmete osalemist spordiüritustel, treeningutel ja muudel aktiivsustel, edendades tervislikke eluviise, andes inimestele võimaluse osaleda mitmesugustes spordialades ja suurendada füüsilist aktiivsust. Lisaks sellele pareneb ka jäähalli ja sündmuste kättesaadavus tänu sellele, et renoveeritakse väliala ning ehitatakse suurimaid parklaid. Ettekandjaks oli arenguvaldkonna juht Riina Ivanova.

Komisjonile anti ülevaade linna kommunaalettevõtte OSK Grupp OÜ tegevusest. 2024. aasta ei olnud ettevõtte finantsseis hea ning audiitor juhtis sellele tähelepanu 2025. aasta aprillis. 2025. aastal alustati aktiivsete sammudega olukorra parandamiseks ning esimesed positiivsed tulemused on juba nähtavad. 2025 aastal remonditi 56 objekti ja teostati mitusada väiksemat tellimust. Samal ajal jätkus töö alaliste lepingute alusel (elektri- ja küttesüsteemid, valvekaamerad, saunad, haljastus jm), mille raames vormistati üle 1500 tööakti. Kõik töölepingud ja ametijuhendid on ajakohastatud. Ettevõtte töökorraldus ja maksesüsteem on muutunud arusaadavamaks ning läbipaistvamaks. Peamised sisekorrad ja juhendid on koostatud, korrigeeritud ja avaldatud organisatsiooni veebilehel. Samuti on kehtestatud ja avalikustatud hinnatariifid. Läbi viidi Kukruse küttetrasside audit, mille tulemusel selgitati välja soojuskadude peamised põhjused ning kõrvaldati võimalikud probleemid. Oru katlamajas teostati hooldus- ja renoveerimistöid. Ettevõte soetas kaks traktorit ja liivapuisturi, mis parandavad töö kvaliteeti ja ettevõtte mainet. 2025.aasta mais müüdi Sompa linnaosa küttetrassid, mis tõi kasu elanikele ning lõpetas ettevõtte kahjumid selles valdkonnas. Töös on ka Oru ja Kukruse kütteprobleemide lahendamine. Ettekande esitas ettevõtte juhatuse liige Jevgeni Saltõkov.

Komisjon arutas ka Omniva postiteenuse tulevikku linnas. Veebruari koosolekul kuulati Omniva esindaja ülevaadet teenuste olukorrast Kohtla-Järvel ning kavandatavast tegevuse vähendamisest piirkonnas. Komisjon andis linnavalitsusele ülesande pidada Omnivaga läbirääkimisi, et leida lahendus postiteenuse jätkamiseks. Läbirääkimiste tulemusel on Omniva nõus jätkama postiteenuse osutamist linnavalitsuse hoones alates 17. juunist 2026. Ettekande esitas linnapea Max Kaur.

Kogu koosoleku materjalidega saab tutvuda hiljem linnavalitsuse kodulehel.

Järgmine komisjoni koosolek toimub 9. aprillil kell 15:00.